Birma

Umaszczenie: bure
Urodzony: 20.11.2015
Odrobaczenie: tak
Szczepienia: tak
Sterylizacja: tak
Test Fiv: ujemny
Test Felv: ujemny
Czip: tak
Kuweta: tak
Dom z dziećmi: tak, ale starszymi
Relacja z kotami: przyjazna
Relacja z psami: nie sprawdzono
Dodano 10.11.2016

Birma wraz ze swoim bratem mieszkała przy bardzo ruchliwej ulicy. Rodzeństwo często widywane było przy jednym z salonów samochodowych – miejsca, które nie jest bezpieczne dla kotów ze względu na ciągły ruch aut i niebezpieczne maszyny oraz zakamarki. Pracownicy salonu nie pozostali jednak obojętni na los kotów – postanowili im pomóc! I tak Birma i Nepal są już bezpieczni, mają ciepły kąt i pełne miseczki, a także dużo miłości od tymczasowych opiekunów. Do pełni szczęścia brakuj im tylko domów, które pokochają ich na zawsze!

Birma jest mięciutką, spokojną i miziastą koteczką, która potrzebuje chwilki, żeby się oswoić. Kiedy przełamane zostaną pierwsze lody, z wielką radością przyjmuje pieszczoty. Mruczy i ociera się, domagając się głaskania. Jeśli weźmie się ją na ręce, przytula się i zamyka oczy, wtulając główkę w człowieka. Po powrocie człowieka do domu jest pierwsza do głasków i powitań. Mruczy i ociera się aż serduszko nasyci się ciepłem.

Koteczka lubi spać z człowiekiem, ale także przytulać się do innych kotów lub wygrzewać blisko grzejnika. Często razem robią poranną toaletę, wylizując sobie nawzajem pyszczki i uszka. Kocha zabawy, zwłaszcza miotełką i wędkami z piórek. Lubi też bawić się z kocimi kuplami póki zabawa jest wesoła i przyjemna. Gdy zmienia się w rywalizację, spokojnie dystansuje się i jak prawdziwa dama znajduje bardziej odpowiednią dla siebie rozrywkę. Oprócz pewnej nieśmiałość jest kotkiem idealnym. Potrzebuje po prostu czasu i ciepła, żeby się zbliżyć do człowieka.

Birma szuka bezpiecznego domu niewychodzącego. Najchętniej zamieszkałaby z innych kotem w nowym domu, ponieważ jest koteczką towarzyską i bardzo dobrze dogaduje się z innymi kotami w domu tymczasowym. Brak kociego towarzysza sprawić może, że będzie się nudziła, a przede wszystkim będzie tęskniła.

Więcej zdjęć Birmy