Etna

Umaszczenie: białe z burym
Urodzony: 1.06.2017
Odrobaczenie: tak
Szczepienia: tak
Sterylizacja: tak
Test Fiv: ujemny
Test Felv: ujemny
Czip: tak
Kuweta: tak
Dom z dziećmi: tak
Relacja z kotami: przyjazna
Relacja z psami: nie sprawdzono
Dodano 28.04.2018

Etna przybłąkała się do piwnicy naszej zaprzyjaźnionej karmicielki. Początkowo pojawiała się sporadycznie w pobliskim miejscu dokarmiania wolno żyjących kotów, ale z czasem zamieszkała na stałe. Bardzo chudziutka i drobniutka, zaprzyjaźniła się z innym mieszkającym tam kotem. Okazał się, że ta parka mieszkała również z sześcioma kocimi maluszkami. Wiedzieliśmy już, że Etna nie ma domu, a po jej zachowaniu widać było, że nie jest dzika, a tylko boi się człowieka…

Od początku gdy trafiła pod naszą opiekę, wykazywała dużą potrzebę czułości. Gdy tylko człowiek pojawiał się w zasięgu wzroku, zawsze była gotowa na porządną porcję miziania. Ufała człowiekowi od pierwszych chwil, gdy tylko ją złapaliśmy. Wiedziała, że nie zrobimy krzywdy, więc za każdym razem wywracała się do góry brzuszkiem do drapania! Od tamtej pory niewiele się w tej kwestii zmieniło. Głaskanie i drapanie po pleckach to świetny sposób na spożytkowanie dnia. I Etna może tak bez końca!

Jak przystało na wulkaniczną mamę, Etna jest pełna energii. Tylko czeka na możliwość zabawy, czy to z piłeczką czy z uciekającym piórkiem. Drapakiem też nie pogardzi, a nawet bardzo chętnie z niego skorzysta. Jest drobniutka, ale w tym małym ciałku mieści się duża potrzeba…. rozmowy. Już z daleka słychać jej urocze pomruki zachęcające do pogaduszek. W trakcie czułości nie obejdzie się również bez kociego „motorka”.

W przeciwieństwie do wielu kobitek, Etna nie jest wybredna, chętnie zje suchą karmę i wypije wodę z miseczki. Bardzo lubi rozkładać się na swoim posłaniu i odpoczywać po zabawie. Jest kotkiem zachowującym czystość w domu i oczywiście korzystającym z kuwety.

Nasza mała Etna chętnie umiliłaby czas jakiemuś człowiekowi i przelała na niego tony miłości. I na pewno do każdego domu wniosłaby odrobinę radości.