Luna

Umaszczenie: wilczaste
Urodzony: 1.01.2014
Odrobaczenie: tak
Szczepienia: tak
Sterylizacja: tak
Test Fiv: nie dotyczy
Test Felv: nie dotyczy
Czip: tak
Kuweta: tak
Dom z dziećmi: tak
Relacja z kotami: akceptuje (choć nie nawiązuje przyjaźni)
Relacja z psami: uwielbia inne psy
Dodano 27.07.2017

Luna to młoda suczka, której historia już na zawsze będzie dla nas zagadką. Pojawiła się nagle w ośrodku terapeutycznym dla dzieci, w środku lasu, z dala od innych zabudowań. Wychudzona, brudna, z wyciągniętymi sutkami po ciąży. Nie wiemy, czy została podrzucona, czy po prostu zawędrowała w to miejsce za jedzeniem i schronieniem. Od pierwszych dni dała się poznać jako pies łagodny i niesprawiający najmniejszego problemu. Nie bała się ani dorosłych ani dzieci, które nie zawsze wobec niej były delikatne i czułe. Zaczęto więc ją dokarmiać i tak Luna zadomowiła się w ośrodku na dobre. Przypadek tylko sprawił, że w ośrodku była również nasza wolontariuszka, która miała obawy, że jak tylko turnus dobiegnie końca, to suczka będzie musiała opuścić to miejsce. Szybka decyzja i tak Luna trafiła pod opiekę DT Kocia Łapka – grupy, która zajmuje się wyłącznie kotami.

Suczka od samego początku podbija serca wszystkich tych, na których drodze staje. Luna to wulkan pozytywnej energii – radosna, skoro do zabaw, uwielbia pieszczoty i kontakt z innymi psami, z którymi z chęcią uprawia zapasy i się droczy. Dlatego Luna może zamieszkać w domu z innym przyjaźnie nastawionym psiakiem, ale nie jest to wymóg konieczny. Na pewno byłaby szczęśliwa, gdyby znalazła dom z ogródkiem – nie jest to pies do kojca lub na łańcuch, czy do pilnowania domostwa. Sunia bardzo szybko się uczy, bez problemu reaguje na swoje imię. Kiedy się ją wola, przebiega. Bardzo ładnie chodzi na smyczy i szybko uczy się podstawowych komend. Luna uwielbia wspólne spacery. Wyjście do parku kończy się zawsze obwąchaniem każdej sterty liści, drzewa czy krzaczka. Otaczająca rzeczywistość jest dla Luny idealną okazją do nauki, ponieważ jest ona towarzyskim, bardzo ciekawym świata, spostrzegawczym i, można śmiało powiedzieć, uśmiechniętym psem. Sunia ponad wszystko docenia towarzystwo również człowieka, który przytuli, pogłaszcze i da ulubionego przysmaka.

Luna poszukuje aktywnego domu, który da jej poczucie bezpieczeństwa, miłość, a także stworzy relacje oparte na jasnych zasadach – sunia jest psem młodym, który uczy się funkcjonowania z człowiekiem i granic, których prawidłowo ułożony pies nie powinien przekraczaj.

♥ Więcej zdjęć Luny