Chałwa

Odszedł: 12.12.2017
Przyczyna: zatrzymanie akcji serca w wyniku ciężkiej anafilaksji

Chałwa wraz z rodzeństwem urodziła się w okolicy warsztatu samochodowego. Kiedy dzieciaki podrosły i zaczęły być niezależne od swojej mamy, zaczęły wychodzić. Miejsce to jednak nie było bezpieczne, ponieważ w każdej chwili mogły zginąć pod kołami samochodów, a poza tym wielokrotnie były przeganiane przez pracowników firmy. Kiedy rodzeństwo trafiło pod naszą opiekę, było koszmarnie brudne, zarobaczone i przeziębione. Na odpowiednie leczenie, ciepły dom i pełna miska sprawiły, że kociaki bardzo szybko doszły do siebie. Dziś każdy z nich szuka swojego własnego domu – domów takich już na zawsze.

Chałwa to koteczka, która jest największym pieszczochem wśród rodzeństwa. Uwielbia człowieka, za którym chodzi krok w krok. Prawdziwa z niej asystentka! A gdy ten chociaż na chwilę usiądzie, rywalizuje o pierwsze miejsce na jego kolanach ze swoim bratem Toffim. Kiedy już znajdzie się na rękach człowieka lub blisko niego, przytulanek nie ma końca! Chałwa jest wtedy najszczęśliwsza! Poza tym koteczka jest niesamowitą gadułą! Musi swoim gadulstwem zatwierdzić każdą czynność robioną przez ciocię, a największe “miauuu” jest wtedy, gdy coś chce!

Chałwa bardzo lubi towarzystwo innych kotów. Kiedy może z nimi poświrować, powściekać się i poganiać,  wtedy jest najlepsza zabawa i najwięcej radości. Uwielbia zabawy z kotami w tunelu i turlanie piłeczki, opanowała do perfekcji gry zespołowe, dlatego nie nadaje się do domu, gdzie nie będzie innych kotów. Nie może zostać kocim jedynakiem.

♥ Więcej zdjęć Chałwy