Elmo

Mam dom od: 10.04.2022

Elmo to mały kotek w dużym ciele, kotek z absolutnie rozbrajającym spojrzeniem…

Elmo trafił pod naszą opiekę z dużą nadwagą. Mimo to on sam zdaję się tego zupełnie nie zauważać, bo wciąż zachowuje się jak mały kociak. To wszystko połączone z dużym kotkiem powoduje sporo uroczych i śmiesznych sytuacji związanych z jego udziałem!
W całym swoim zagubieniu, Elmo jest kotem niezwykle uroczym. Jego wiecznie przestraszone i ogromne oczy każdej minuty poznają świat! Pierwsze chwile, gdy trafił do domu tymczasowego były dla niego trudne. Elmo próbował zrobić wszystko, by po prostu zniknąć. Łazienka i ciemny transporterek stały się jego azylem. Jednak stopniowo zaczęła wygrywać ciekawość tego co za drzwiami, które każdego dnia celowo uchylały się coraz bardziej. Ogromny udział miały we wsparciu Elmusia inne koty. To one przychodziły, przynosiły zabawki, zaczepiały i zachęcały go do zabawy.

Na początku spłaszczony mały kotek przemykał się z kąta w kąt. Ale potem odkrył mięciutkie posłano, które kusiło coraz bardziej! Następnie odkrył drapak, w na którym tak fajnie można było ostrzyć pazurki! Aż w końcu Elmo odkrył łóżko, które w chwili obecnej jest prawdziwym jego królestwem!

Kocurek bardzo kocha ludzi, uwielbia mizianki i najchętniej przebywa w pobliżu człowieka. Cieniutkim głosikiem nieśmiało gada i zaczepia łapką, by głaskać go dalej, by jeszcze nie przestawać. Lubi też koty i co najważniejsze, coraz chętniej się z nimi bawi. Pozwala mu to na coraz więcej śmiałości i odważniejsze zaglądanie w każde zakamarki. Jednak na razie to wędki wzbudzają jego największe zainteresowanie. Elmo jest też mistrzem w kategorii używania drapaków! Kocha te kartonowe leżące, ale chętnie też pokazuje jak się drapie Drapaczową wieżę.

Każdego dnia Elmo jest odważniejszy. Już nie ucieka do łazienki, gdy coś stuknie za ścianą. Z nieukrywaną radością delektuje się łóżkiem i mięciutką pościelą. Na początku zaglądał tam nieśmiało w środku nocy, a teraz najchętniej spędzałby tam całe dnie! W nocy natomiast przytula się jak najbliżej cioci, żeby w każdym momencie miała ona możliwość pogłaskania jego aksamitnego, czarnego futerka.

Elmo jest duży i nad zmniejszeniem jego wagi trzeba jeszcze pracować, co nie jest łatwe, ze względu na to, że Elmo nie przepada za szaleństwami. Ale stopniowo pracujemy nad tym, by przywrócić mu właściwą wagę, a co za tym idzie – lepszą kondycję i chęci do zabawy. Kocurek uwielbia człowieka, ale chętnie zamieszka z innym przyjaźnie nastawionym kotem. Jednak najważniejszy jest dla niego człowiek.

💜Więcej zdjęć Elmo