Filemon

Mam dom od: 30.03.2021

Filemon to kocurek, którego dokarmiała ta sama osoba, co Mambę i Baklawę. Zanim jednak do nas trafił, by kastrowany i miał zabieg oczyszczania rany pod okiem (jeszcze wtedy nie wiadomo było, skąd się wzięła) w jednej z lecznic w Mińsku Mazowieckim. Niestety kiedy Filemon wrócił na ulicę zaczął swoim zachowaniem ponownie niepokoić karmicielkę. Potrafił położyć się na zimnej ziemi i na niej spać, chodził na przykurczonych łapach, był też osowiały i wydawał z siebie dziwne dźwięki. Zapadła więc decyzja o ponownym odłowieniu.

I tak Filemon trafił pod naszą opiekę. Po odpowiedniej diagnostyce okazało się, że ma on w fatalnym stanie zęby, dość bogate życie wewnętrzne, a poprzednia lecznica nie usunęła mu śruta z rany spod oka. TAK, KTOŚ W NIEGO STRZELAŁ! Okazało się też, że Filemon to wyjątkowy kot – ma krótszy o jeden kręg kręgosłup niż normalnie jest to u kota . Na szczęście lekarze uspokoili nas, że czasem tak się zdarza i rzadko kiedy wpływa to na życie i zdrowie mruczka. Filemon musiał przejść zabieg usuwania śruta, a także zabieg stomatologiczny. Obecnie jest też odrobaczony i zaszczepiony.

W trakcie pobytu w lecznicy okazało się też, że żaden z niego król dzielnicy i zdecydowanie bardziej ceni sobie ciepłe spanko oraz ręce człowieka, które tak przyjemnie miziają. Filemon jest kotem, który nie ma żadnych zahamowań w stosunku do człowieka i kocha przytulanki.

Kiedy bierzesz kota dzikiego do domu tymczasowego – nie wiesz, czego możesz się po nim spodziewać. Ten kot przecież nigdy wcześniej nie doświadczył ciepła mieszkania, nie zna zwyczajów domowników, ani życia pod dachem, jednak nieograniczonego kratami klatki.

Już od pierwszych chwil w domu tymczasowym Filemon czuł się jak u siebie w domu! Już po kilku minutach był gotowy, na mizianki. To kot który człowieka kocha ponad wszystko! Łasi się, klei do nóg, przewraca wystawiając brzuszek gotowy do miziania i turkocze bez przerwy od momentu, jak tylko poczuje chociaż cień poświęconej mu ludzkiej uwagi.

Filemon zasługuje na najlepszych człowieków na świecie, a w zamian za ich uwagę i miłość, na pewno zrewanżuje się tym samym!

Kocurek kocha inne koty. Obecnie mieszka z Sezamem i Gangesem.

Idealnie sprawdzi się jako przyjaciel dla dzieci.

Filemon szuka domu niewychodzącego z pełnymi zabezpieczeniami (balkon/okna).

💜Więcej zdjęć Filemona