Fiolka

Mam dom od: 23.10.2019

Fiolka to przeurocza kotka, która pod naszą opiekę trafiła wraz z dwójką swoich jeszcze niesamodzielnych dzieci. Nie wiemy niestety, czy wcześniej miała dom, czy jednak była od zawsze kotem bezdomnym. Od samego początku jednak nie miała łatwo, ponieważ gdy kociaki pojawiły się na świecie, była przepędzana z miejsca na miejsce. W końcu kocią rodziną zainteresowała się pani, która postanowiła im pomóc i znaleźć jej schronienie.

Fiolka od samego początku dała się poznać jako przeurocza i łagodna czekoladowa piękność o przenikliwym spojrzeniu, która ponad kocie towarzystwo ceni sobie zainteresowanie człowieka. Bo koteczka to prawdziwy wulkan miłości, który uwielbia wszelkie rodzaje pieszczot i przytulasów. Na początku potrafi być wobec człowieka niepewna i ostrożna, ale to tylko pozory. Fiolka to okrutna gaduła, która na każdym kroku szuka zainteresowania i odrobinę miłości. Dlatego lubi dużo rozmawiać i obdarowywać człowieka barankami! A baranki muszą być koniecznie z odbiciem z łapek i ugniataniem! Poza tym Fiolka uwielbia wylegiwać się przez całą noc z człowiekiem w jednym łóżku, a rano przywitać go głośnym mruczeniem, ugniataniem i fikołkami na kołdrze.

I żeby nikogo to nie zmyliło, uwielbia też ruch i zabawę! Najbardziej kocha piłeczki z pianki oraz sznureczki. Wtedy dopiero zaczynają się szaleństwa i gonitwy! A kiedy człowiek zaczyna oglądać jakiś film na telefonie, jest pierwsza – wtedy głośno domaga się, aby jej też pokazać!

Fiolka jest kotem niedominującym, łagodnym i uległym wobec innych kotów, dlatego jeżeli miałaby zamieszkać w domu z innym towarzyszem, to najlepiej, aby był taki jak ona – spokojny, niedominujący, najlepiej kilkuletni. Obecność kociego przyjaciela w przypadku Fiolki nie jest jednak koniecznością. Może być też jedynaczką, ale jej opiekunowie muszą poświęcać jej swój czas i uwagę. Fiolka nie nadaje się też do domu z małym dzieckiem.

♥ Więcej zdjęć Fiolki