Jersey

Mam dom od: 13.10.2017

Jersey jest jednym z szóstki rodzeństwa, których ktoś w reklamówce wyrzucił na śmietnik. Tylko przypadek sprawił, że maluchy rozgryzły foliową torbę, z której wydostały się na zewnątrz, a przypadkowy przechodzień uratować im życie. Obecnie rodzeństwo już nieco podrosło, jest zdrowe i zaszczepione, a to oznacza, że Jersey jest gotowy do adopcji.

Jersey jest pięknym, smukłym buraskiem, którego sierść ma nieco piaskowy odcień. To kotek niesamowicie przemiły, chętny do zabaw i miziania, poza tym jest ogromnie ciekawski wszystkiego, co go otacza.

Kocurkowi dzień upływa głównie na przytulaniu się do człowieka bądź innych kotków, a także na zabawie. Wtedy najlepiej sprawdzają się piłeczki, piórka na wędce, które trzeba jak najszybciej złapać, bo w końcu są tak niesforne. Jersey po zabawie bardzo często przychodzi po porcję pieszczot – wtedy wskakuje na kolana i przytula swój pysio do twarzy człowieka. Jest zainteresowany wszystkim, co dzieje się dookoła niego oraz wszystkimi, którzy są wokół niego. Nie jest stworzony do kociej samotności. Uwielbia przytulać się nie tylko do rodzeństwa, ale do wszystkich przyjaźnie nastawionych do niego kotów.

Poza tym dla Jerseya zabawy z człowiekiem są wielką radością. Kiedy człowiek się zmęczy lub znudzi wspólną zabawą, kocurek znajduje szybko inne zajęcie – zaczyna szaleć i psocić z innymi kotami. A gdy brakuje już sił w łapkach, chętnie zasypia wtulony oczywiście w człowieka lub innego kota.

Jersey kocha inne koty, dlatego w nowym domu musi mieć kociego kumpla. Do nowego domu może pojechać w dwupaku z kimś z rodzeństwa lub chętnie dołączy do tzw. rezydenta.

Więcej zdjęć Jerseya