Jeżyna

Mam dom od: 10.04.2017

Jeżyna to koteczka, która na świat przyszła w dużym stadzie kotów wolno żyjących na terenie dawnej królikarni. Dorosłe koty w tym miejscu radzą sobie świetnie, ponieważ mają zapewnione schronienie i zawsze pełną miskę. Jednak ten teren nie jest odpowiedni dla maluchów i kotów słabych, a takim kociakiem byłą Jeżyna, kiedy ją znaleźliśmy pomiędzy belami siana.

Jeżyna, gdy do nas trafiła, był bardzo chora, brudna, zapchlona, niedożywiona, wyziębiona. Wraz z bratem i dwiema siostrami przechorowała koci katar. Niestety jednej z jej sióstr nie udało się uratować. Dziś Jeżyna jest już zdrowa i gotowa do adopcji, dlatego szukamy dla niej i jej brata domu na zawsze.

Koteczka to prawdziwa piękność. Ma niesamowicie mięciutką i pięknie lśniącą sierść. Prawdziwa z niej mała czarna elegantka, która jest niesamowicie delikatnym i pozbawionym agresji kociakiem. Jeżyna jest w pierwszym kontakcie nieśmiała, choć zawsze jej ciekawość bierze górę i wystarczy chwila, aby się ośmieliła i podeszła do człowieka. Wtedy nie ma końca obwąchiwanie, sprawdzanie i delikatne pacanie, czy aby ta ręka, która jest do niej wyciągnięta, coś do niej na pewno chce. A gdy już to sprawdzi i poczuje jej dotyk na swojej małej główce zaczyna się uspokajać i odpływa w długim i głośnym mruczeniu. Koteczka w zabawie pokazuje swój temperament, jest wtedy bardziej zadziorna od brata. Uwielbia piórka i pluszowe myszki, choć jej największą miłością są zdecydowanie wyścigi za czerwoną kropką laserka.

Jeżyna uwielbia towarzystwo swojego brata, dlatego szukamy dla niej domu, w którym jest już młody i przyjaźnie nastawiony kot lub polecamy adopcję w tzw. dwupaku. Nie nadaje się na jedynaka.

Więcej zdjęć Jeżyny