Kalia

Mam dom od: 18.05.2022

Może zostać kocim jedynakiem!

Kalia to przecudnej urody bura kotka z uroczą rudą plamką na głowie. Do Kociej Łapki trafiła aż dwa razy. Pierwszy, jako malutki koci osesek wraz z trójką swojego rodzeństwa. I drugi, z siostrą Lilią, kiedy to dziewczyny zostały zwrócone z adopcji. Powodem ich oddania była perspektywa pojawienia się w rodzinie noworodka. Jak się więc okazało wieść o ciąży, nie dla wszystkich była szczęśliwą nowiną.

Kalia mieszka obecnie w domu tymczasowym z siostrą i jeszcze kilkoma innymi kotami. Mimo ogromnego stresu związanego z utratą domu stałego, szybko zaaklimatyzowała się w nowych warunkach. Z kotami dogaduje się pokojowo, jednak największą jej miłością jest człowiek. Bardzo domaga się uwagi swojej tymczasowej cioci i chodzi za nią krok w krok jak piesek. Kiedy ciocia nie głaszcze to dopomina się pieszczot głośnym i absolutnie przeuroczym zagadywaniem. Kiedy to nie zadziała, bierze delikatnie do pyszczka ciociną dłoń i ciągnie w swoją stronę. Ciągle szuka bliskości z człowiekiem. Kiedy gotujesz, przygląda się z kuchennego parapetu, kiedy pracujesz – leży obok komputera, kiedy czytasz książkę – śpi na Twoich kolanach. Jest więc idealnym kotem dla tych, którzy pragną dzielić życie z kotem „miziakiem”. Oferuje niewyczerpaną dawkę miłości każdego dnia! Z ciocinych obserwacji wynika, że jest kotem idealnym na jedynaczkę, bo człowieka najchętniej pragnęłaby mieć na wyłączność. Zdarza się bowiem, że inni koci konkurenci do ciocinych kolan, dostają od Kalii burę.

Mimo, że to jeszcze młoda kicia, zabawę lubi raczej umiarkowanie. Tak jak niektórzy ze słodyczy najbardziej lubią czipsy, tak Kalia z szaleństwa najbardziej lubi poturlać się, z boczku na boczek, na kanapie obok cioci. Jednak aby zadbać o jej kondycję i zachęcić do ruchu, wystarczy wziąć do ręki wędkę czy rzucać piłeczką by choć chwilę radośnie pobiegała. Lubi wszystko – byle z człowiekiem.

Nie ma żadnych szczególnych wymagań jeśli chodzi o dietę czy opiekę medyczną. Jest zdrowa, prześliczna i w idealnym wieku do adopcji.

Dla Kalii szukamy dobrego, odpowiedzialnego domu, który pokocha koteczkę już na zawsze. Prosimy o zapoznanie się z warunkami adopcji i wypełnienie ankiety na stronie.

💜Więcej zdjęć Kalii