Krokiecik

Umaszczenie: bure
Urodzony: 1.09.2018
Odrobaczenie: tak
Szczepienia: tak
Sterylizacja: tak
Test Fiv: ujemny
Test Felv: ujemny
Czip: tak
Kuweta: tak
Dom z dziećmi: tak
Relacja z kotami: przyjazna
Relacja z psami: nie sprawdzono

Krokiecik trafił do nas po tym, jak został odebrany bardzo nieodpowiedzialnej osobie, która mimo że była jego prawnym opiekunem, nie wykazywała jakichkolwiek chęci, aby się nim i jego bratem należycie opiekować. Zdarzało się, że kocur przez długie tygodnie, bez względu na porę dnia i warunki atmosferyczne, koczował w miejscu bytowanie kotów wolno żyjących, choć teoretycznie miał dom. Na szczęście jest już bezpieczny i teraz szuka domu już takiego na zawsze.
 
Bo warto wiedzieć, że Krokiecik to przemiły i niezwykle mądry kot, który uwielbia ludzi, a jeszcze bardziej długie godziny przytulania. I choć by się mogło wydawać, że jest przy tym bardzo natrętny, to wręcz przeciwnie – robi to delikatnie i nienatarczywie. Kiedy dostaje od człowieka odrobinę pieszczot, już po chwili zaczyna mruczeć i się ocierać, dając przy tym noskiem mokre buziaczki, jakby chciał podziękować za te chwile przyjemności z człowiekiem.
 
W nocy, gdy bardzo się stęskni, a człowiek akurat śpi, potrafi delikatnie ociera się głową i łaskotać wibrysami. Czasem potrafi obudzić człowieka tylko po to, aby się przytulić.
 
Poza tym bardzo lubi inne koty, z którymi lubi wypoczywać, ale też psocić. Koty myją sobie wzajemnie uszy, czyszczą sierść, a także opracowują wspólny plan, jak zawładnąć światem i wypędzić okropnego potwora spod kołdry lub pacnąć niesforną myszkę w nosek. Bo przecież kto to widział, by pluszowe myszki wyjadały najlepsze smaczki z kociej miseczki!
 
Krokiecik reaguje na swoje imię i dość łatwo przystosowuje się do nowych miejsc. Jest kotem, któremu z łatwością można podać tabletkę, zakroplić krople do oczu czy obejrzeć uszy.
 
Kocurek urzeka swoją miłością i zaufaniem do człowieka. Może być idealnym przyjacielem dzieci, ale potrzebuje też w domu towarzystwa kociego przyjaciela, wtedy jest najszczęśliwszy.

 

 Więcej zdjęć Krokiecika