Maczek

Mam dom od: 8.02.2021

Maczek jest jednym z najbardziej pozytywnych kotów, jakie kiedykolwiek trafiły pod opiekę Kociej Łapki! To istny wulkan energii, urocza iskierka zarażająca pozytywnym nastawieniem.

Zabrany został z bardzo trudnego miejsca, z okolic gdzie koty poważnie chorowały. Niestety całe okoliczne stado okazało się być nosicielami kociej białaczki. To wirus upośledzający odporność, jednak zadbane i prawidłowo żywione koty, mogą być tylko nosicielami i cieszyć się zdrowiem przez wiele lat.

Maczek jest młody i widać to w jego zachowaniu. Uwielbia zabawy i kocie szaleństwa! W bieganiu jest szybki jak błyskawica, odbija się od ścian, skacze po kocich półkach i drapakach! Szaleje z myszkami i piłeczkami. Ale najlepszą zabawką są wędki! To jego prawdziwy żywioł i właśnie wtedy Maczek pokazuje oblicze prawdziwego “dzikiego łowcy”! Gdy upoluje wędkę, warczy i próbuje z nią uciec w najdalszy kąt, by dosłownie rozszarpać zabawkową ofiarę na kawałki.
Maczek codziennie odkrywa też uroki kociego balkonu i na specjalnie przygotowanych półeczkach, delektuje się słońcem wygrzewając nosek i czarne futerko.

W domu tymczasowym mieszka ze starszym kotem i dwoma psami, dla których mówiąc żartobliwie, nie ma większego respektu. Maczek bowiem nie przejmuje się tym, że ktoś nie chce się z nim bawić! Nie to nie, Maczek pobawi się sam. Ktoś nie chce z nim biegać? Nic nie szkodzi, Maczek pobiega sam!

To taki kot, którego wszędzie pełno, bo przy okazji codziennych obowiązków, towarzyszy człowiekowi w wielu czynnościach poznając kolejne fascynujące rzeczy w domu tymczasowym. Uwielbia się głaskać, ale na jakieś długie przytulanie ta kocia iskierka zazwyczaj nie ma czasu! Człowiek więc musi uzbroić się w cierpliwość, zabawa jest najważniejsza! Ale gdy kotek się zmęczy, ważniejsze będą mizianki!

Maczek, ze względu na nosicielstwo FelV może zostać kocim jedynakiem. Może zamieszkać też innym kotem nosicielem lub na przykład z psami (wirus jest specyficzny gatunkowo – inne gatunki nie mogą się zarazić).

Maczek szuka domu niewychodzącego z pełnymi zabezpieczeniami (balkon/okna).

💜 Więcej zdjęć Maczka