Miętus

Umaszczenie: białe z rudym
Urodzony: 1.03.2012
Odrobaczenie: tak
Szczepienia: tak
Sterylizacja: tak
Test Fiv: ujemny
Test Felv: ujemny
Czip: tak
Kuweta: tak
Dom z dziećmi: tak, ale starszymi
Relacja z kotami: akceptuje koty, ale może być jedynym kotem w domu
Relacja z psami: nie sprawdzono

Miętus bardzo szybko odnalazł się w domu tymczasowym. Ciepły kąt, pełna miska i minimum jedne kolana człowieka do wylegiwania się, to wszystko czego potrzebuje ten uroczy biało-rudy kocurek. Już pierwszego dnia wpakował się na kolana cioci i zadowolony z siebie głośno zaczął mruczeć. Chwilę zajęło mu oswojenie się z innymi kotami w domu i przyzwyczajenie do tego, że nie musi już walczyć o jedzenie. Mimo tego, że Miętus jest starszym kotem, ma w sobie mnóstwo energii do zabawy. Kiedy wujek wyciąga wędkę, budzi się w nim prawdziwy łowca, a swoją kondycją może zawstydzić niejednego młodego kota.

Wiele zachowań Miętusa wskazuje na to, że miał kiedyś dom. Za każdym razem tak bardzo wtula się w kolana człowieka, jak gdyby znów miało mu ich zabraknąć. Niestety prawdopodobnie ktoś go także kiedyś skrzywdził. Pomimo tego, że bardzo potrzebuje bliskości, boi się gwałtownych ruchów i niekiedy przeszkadza mu dotyk człowieka. Widać jednak spore postępy w jego zaufaniu. Na nowo uczy się tego, że nikt go nie skrzywdzi i że codziennie w misce czeka na niego pyszne jedzonko. Z dnia na dzień jego zaufanie do nas rośnie dzięki czemu dzielnie znosi podawanie kroplówek i innych leków.

Miętus akceptuje inne koty, ale najważniejszy jest dla niego człowiek, dlatego świetnie odnajdzie się także jako koci jedynak. W domu tymczasowym pełni rolę wujka strażnika i kiedy tylko usłyszy odgłosy intensywnej zabawy dwóch pozostałych kotów, szybko biegnie aby je rozdzielić. Lubi towarzyszyć człowiekowi w codziennych obowiązkach (najczęściej oczywiście w kuchni!), wylegiwać się na kolanach, ganiać za piórkami. A na noc wciska się obowiązkowo w cieplutką kołderkę razem ze swoimi ukochanymi człowiekami.

♥ Więcej zdjęć Miętusa