Ogonek

Odszedł: 8.02.2022
Przyczyna: FIP

Wczoraj (08.02.2022) zgasło najcudowniejsze serduszko na świecie. Wczoraj Ogonek odszedł za Tęczowy most… 💔
Był kocurkiem, który stanął na naszej drodze tak przypadkiem, a został na zawsze. I mimo że nigdy nie zamieszkał nawet w domu tymczasowym, miał najcudowniejszy dom na świecie. Rozkochał w sobie każdego lekarza z naszej zaprzyjaźnionej lecznicy. Bo w części socjalnej miał do dyspozycji wszystko co w każdym prawdziwym domu. Kanapę, drapaczki, posłanka z widokiem na ptaszki i swoje krzesełko w kuchni. Był tam najważnniejszym domownikiem. ❤

Ogonku, brakuje słów i łez… Byłeś cudowną iskierką wywołującą uśmiech każdego dnia! Zawsze biegnący na powstanie, zawsze mruczący, tulący się i ciekawski… To był zaszczyt móc Cię pokochać.

Takich kotów się nie zapomina… więc do zobaczenia. 💔

———————————————————————————————————————————————————-
Jest taki kotełek o imieniu Ogonek, który mieszka w lecznicy, z którą współpracujemy. To tata Wasabi i Liczi. Trafił podobnie jak oni na kastrację, ale wymagał też jeszcze leczenia. Zgodziliśmy się pokryć  koszta leczenia i utrzymania go w lecznicy – często pomagamy opiekunom w sterylizacji i leczeniu kotów wolno żyjących.

W tym czasie Ogonek okazał się kotem najmilszym z najmilszych… I został. Dziewczyny z lecznicy zapewniły mu schronienie – Ogonek mieszka w biurze, więc ma tam swoje małe mieszkanko. Nie mieszka w klatce, ale nie mieszka też w lecznicowej kociarni, bo testy pokazały, że jest podwójnie dodatni (FeLV+, FIV+).

Ogonek wygrał trochę los na loterii, bo nie każdy kot ma szansę dostać schronienie, szczególnie podwójnie dodatni. Ale kot tak spragniony człowieka lgnie do wszystkich z pracowników lecznicy, którzy wpadną ogarnąć dokumenty czy coś zjeść na przerwie między pacjentami. Dlatego mimo wszystko lekarze szukają mu domu, bo nic go kotu nie zastąpi…

Bo Ogonek to taki trochę kotopiesek. Biega za człowiekiem krok w krok. Przebiega zawsze gdy się go zawoła i towarzyszy opiekunom we wszystkim co robią! Uwielbia wszystkie zabawki, szaleje za piłeczkami i skacze za wędką z piórkami! Ale to co Ogonek uwielbia najbardziej to mizianki! Można go tulić, całować i nosić, a on zawsze jest przeszczęśliwy!

Ogonek to kot podwójnie dodatni. Jest nosicielem, ale jego obecny stan zdrowia jest rewelacyjny. Niestety Ogonek nie może zamieszkać z innymi kotami (chyba że z takim jak on – podwójnym nosicielem). Może jednak mieszkać z pasami i innymi zwierzakami, bo są to choroby specyficzne gatunkowo.

💜Więcej zdjęć Ogonka