Psikus

Mam dom od: 2.03.2018

Psikus to rezolutny kot, który jako maluszek trafił do Kociej Łapki wraz z dwiema siostrami. Dzieciaki mieszkały w prowizorycznej budce z kartonu pod balkonem na jednym z warszawskich osiedli – niestety ich mamę potrącił samochód.

Psikusek wyrósł na dość dużego i poważnego kota. Ma piękne zielone oczy i uroczą czarną plamkę na brodzie. Lubi zabawy z piórkami i gonitwy z młodszymi kolegami. Wobec maluchów ma silny rys opiekuńczy, pomaga kotkom w myciu się, przytula je i zapewnia komfort. Jest tatusiem i bezpieczną przystanią dla reszty stada. Okazjonalnie rozstrzyga sport i zapewnia porządek. Zazwyczaj przebywa tam, gdzie człowiek – asystuje przy gotowaniu, sprzątaniu i odpoczynku. Bardzo lubi głaskanie i czesanie. Raz na jakiś czas przychodzi na przytulanki do łóżka, oczekuje wtedy objęcia, wtula się w człowieka i śpi z nim na tzw. łyżeczkę. Gdy nie jest spragniony pieszczot, śpi w nogach łóżka, zawsze blisko człowieka. Bardzo tęskni za dużym opiekunem, więc gdy tylko człowiek wraca do domu, biegnie mu na powitanie. Trzeba się wtedy do Psikusa schylić, a ten podskakuje i rozdaje człowiekowi baranki. Ma niezwykłą cierpliwość wobec kocich i ludzkich maluchów, świetnie dogaduje się z dziećmi.

Psikus szuka bezpiecznego i odpowiedzialnego domu w dwupaku z innym kotem lub domu, w którym już mieszka inny kot. Zupełnie nie nadaje się na kociego jedynaka.

Więcej zdjęć Psikusa