Psotka

Mam dom od: 3.03.2019

Psotka to przeurocza kotka, która trafiła do Kociej Łapki razem z bratem Psikusem i siostrą Hecą. Dzieciaki koczowały w pudełku pod balkonem na jednym z warszawskich osiedli – niestety bez mamy, którą potrącił samochód.

Psotka ma najbardziej aksamitne futerko z całej trójki oraz piękne „krówkowe” umaszczenie. Ma też słodki czarny nosek, który oczywiście uwielbia wtykać tam, gdzie nie trzeba. Psotka to to rezolutna kotka, którą nazywamy księżniczką. Jest „księżniczkowata” z wyglądu i charakteru. Piękna powierzchowność, aksamitne futerko, smukłe ciałko i duże piękne oczy to zdecydowanie jej atuty. Psotka nie rzuca się na jedzenie, a tym bardziej nie zniża się do głupich wybryków czy uczestnictwa w świrowaniu przez resztę stada. Lubi wygrzewać się na słoneczku, bawić się wędką, ale najbardziej lubi pieszczoty. Gdy przychodzi do łóżka, oczekuje od człowieka głasków i wpuszczenia pod kołdrę. W zamian swoim różowym języczkiem liże opiekuna po ręku. Gdy czuje się samotnie lub pragnie uwagi, miauczy i czeka aż weźmie się ją na ręce i porządnie wyściska. Mimo pewnego dystansu wobec kumpli, nie potrafi się bez nich obejść. Gdy już zaakceptuje nowego kota, przytula się do niego, a czasem też wylizuje. Najbardziej lubi odpoczywać wśród innych kotów, blisko człowieka, ale jednak lubi mieć także swoją przestrzeń.

Gdy Psotka do nas trafiła jako mały kociak, bała się człowieka i „groźnie” syczała, gdy ktoś próbował jej dotknąć. Szybko zmieniła jednak zdanie o człowieku i nabrała odwagi. W przerwie podczas zabawy sama natychmiast przychodziła do człowieka, żeby się pomiziać. Nadal tak robi. Zaczyna wtedy uroczo mruczeć i nadstawiać brzuszek do głaskania. Żeby nie tracić cennego czasu pozwala się miziać również w trakcie zabaw. Psotka lubi też chodzić i skakać po leżącym człowieku. Wyrosła na wręcz niepoprawnego pieszczocha!

Psotka szuka bezpiecznego i odpowiedzialnego domu, gdzie jest już inny kot lub zamieszka w nowym domu z innym naszym podopiecznym.

Więcej zdjęć Psotki