Wiórek

Mam dom od: 7.01.2021

Nie wiemy dokładnie, jaka jest historia Wiórka. Pewnego dnia przyniósł go do lecznicy pan, mówiąc, że kot przybłąkał się do pobliskiego targowiska. Gdy Wiórek trafił do adopcji, wrócił po pewnym czasie, gdy znudził się opiekunom. Potem stracił dom tymczasowy, tym razem powodem było małe dziecko.

Dziś Wiórek szuka w końcu domu na zawsze, tak by w końcu odnalazł swoje miejsce na ziemi!

Wiórek kocha najbardziej ludzi. Gdy tylko usiądziesz, natychmiast się zjawia! Układa na kolankach, dopomina się o mizianie, barankuje i rozdaje całusy. Jest bardzo ciekawski, zawsze chętnie i we wszystkim pomaga swojej cioci. Sprawdza czy dokładnie umyła naczynia i co dobrego dziś gotuje na obiad – najchętniej zwisając głową w dół z górnej szafki kuchennej. Bo Wiórek to kot bardzo wysokościowy, a w takich miejscach czuje się bezpieczniej i może obserwować całe otoczenie. Oczywiście to jeszcze nie koniec jego dobrych uczynków. Wiórek zawsze pomaga rozpakować zakupy, a wieczorem czeka na opiekunów w sypialni wygrzewając kołderkę, by przyjemniej było się pod nią położyć. Nie śpi na brzegu, tylko pcha się pomiędzy opiekunów, tak by być jak najbliżej człowieków! W końcu przez cały dzień bardzo za nimi tęsknił!

Uwielbia się bawić! Jest dość energicznym kotem, tak więc wędka z piórkami, myszki, a nawet zwykła chusteczka zwinięta w kulkę są w regularnym użyciu. Uwielbia szczotkowanie futerka i pamięta dokładnie, w której szufladzie jest jego czesadło, a w której…….. przysmaki! Jeśli chodzi o relacje z kotami, to w obecnym domu tymczasowym bez problemu odnajduje się z dwójką rezydentów. Ważnym jest jednak, by były to spokojne koty, które nie będą chciały wchodzić z nim w bliskie relacje. Bo Wiórek koty akceptuje pod warunkiem, że nie podchodzą zbyt blisko. Te zbyt towarzyskie, dokładają mu za dużo stresu. Oczywiście kocurek najbardziej na świecie kocha człowieka i idealnie odnajdzie się w domu jako koci jedynak.

Szukamy mu zatem domu, który zrozumie jego potrzeby i będzie mógł poświęcić codziennie trochę czasu na zabawy i mizianki z Wiórkiem. Ta uwaga to tak niewiele, a jednak tak wiele. Do tej pory czasami zdarzały mu się problemy behawioralne, które spowodowane były właśnie tym, że Wiórek był w domach tylko dodatkiem. W obecnym domu tymczasowym problemy zniknęły, wystarczyło tylko potraktować kota jak czującą istotę i futrzastego przyjaciela.

Pierwszy dom bardzo zaniedbał kwestie zdrowotne kocurka, co odbiło się trochę na stanie zdrowia nerek. Ale Wiórek jest obecnie pod najlepszą opieką i jego stan jest bardzo stabilny. O tym jak dbać o kocurka chętnie opowiemy przyszłemu domowi, wszystkiego nauczymy i polecimy najlepszych lekarzy!

Wiórek szuka domu niewychodzącego z pełnymi zabezpieczeniami (balkon/okna).

💜Więcej zdjęć Wiórka