But I am the chosen one!

Inny nie znaczy gorszy! Inny znaczy wyjątkowy!

Każdy kot zasługuje na miłość, własnego człowieka, a także ciepły i bezpieczny kąt! Koty kochają bezinteresownie i potrafią okazywać to w sposób wyjątkowy! Bo w końcu co może być piękniejszego od puchatego przyjaciela, który ugniata i mruczy.

Zwierzęta podobnie jak ludzie też odczuwają smutek, radość, ból, strach i odrzucenie. Wielu z nas przy wyborze sugeruje się wyglądem kota – często im piękniejszy, tym bardziej pożądany. Często dlatego koty “zwykłe” przegrywają z nimi już w przedbiegach. Czy słusznie? Według nas nie, bo kiedy znajduje się prawdziwego przyjaciela, wygląd przestaje mieć znaczenie. Dlaczego bardzo gorąco zachęcamy do adopcji kotów, które pozornie niczym się nie wyróżniają. Szukajmy kotów pod kątem przede wszystkim charakteru, a nie wyglądu.

U nas też są koty, które już od dawna czekają na dom. Dlaczego? Bo są zwykle, mają jakieś ułomności. Jest to bardzo smutne, że najmniejszym powodzeniem cieszą się koty o umaszczeniu “krówki” bądź “pingwinka”, koty obciążone fiv lub felv, trójłapki bądź koty, które mają zeza, krzywy zgryz lub wady serca. A przecież one potrzebują tylko miłości, poczucia bezpieczeństwa i pełnej miski.

Razem z Konrad Rysuje chcielibyśmy w końcu przełamać stereotyp i zachęcić Was na początek do adopcji naszych “zezolków” i kotów z wadami wzroku.

tagi: aktualności, konrad rysuje