Bakława

Umaszczenie: bure
Urodzony: 05.2019
Odrobaczenie: tak
Szczepienia: tak
Kastracja: tak
Test Fiv: ujemny
Test Felv: ujemny
Czip: tak
Kuweta: tak
Dom z dziećmi: tak
Relacja z kotami: przyjazna
Relacja z psami: nie sprawdzano

JAK DO NAS TRAFIŁA
Trafiła do nas na chwilę. W zasadzie miałyśmy tylko pomoc w kosztach jej leczenia oraz tym, by chociaż w lecznicy dostała schronienie i nie wróciła na ulicę zimą.
Podczas zwykłych, podstawowych badań okazało się, że w świetle przewodu żółciowego ma zmineralizowane okiekty (jak tworzące się kamienie) i wymaga pilnej operacji.

OPERACJA
Operacja kotki miała polegać przede wszystkim na udrożnieniu przewodu pęcherzyka żółciowego poprzez przemieszczenie złogów do pęcherzyka żółciowego i usunięcia pecherzyka, ale w trakcie operacji okazało się, że USG nie wykazało wszystkich złogów, które znajdowały się faktycznie w przewodzie. Finalnie kotka miała w przewodzie żółciowym ok. 15 kamieni, o średnicach, które uniemożliwiały przesunięcie ich do pęcherzyka. Niestety było trzeba naciąć przewód żółciowy, co jest bardzo ryzykowne pod kątem ew. późniejszych komplikacji. Kotce usunięty został również pęcherzyk żółciowy.

PO OPERACJI
Wszystko, pod opieką lekarską, wróciło do normy. Bakława szybko rozkochała w sobie personel dwóch lecznic. To koteczka z “miziankowym ADHD”.

DOM TYMCZASOWY
Koteczka przebywa w domu tymczasowym i czeka na swój dom stały. Taki na zawsze.

💜Więcej zdjęć Bakławy