Desna

Mam dom od: 8.10.2020

Desna trafiła do domu tymczasowego po tym, jak odłowiono ją z rodzeństwem i dziką mamą na jednym z podwórek w Warszawie. Mama Desny była bardzo nieufna przez co nie chciała się złapać do klatki-łapki. W efekcie wydała na świat kolejny miot maluchów i pewnie wydawałaby kolejne, gdyby nie pomysłowość karmicielki, która postanowiła odłowić najpierw maluchy. Karmicielka przeczuwała, że mama nie opuści swoich dzieci, tylko wejdzie posłusznie za nimi do klatki. I tak się właśnie stało! Koteczka po sterylizacji została wypuszczona w poprzednie miejsce bytowania, ponieważ była dzika, a rodzeństwo do domów, by tam móc zaznać namiastki prawdziwego domu i tego, czym jest miłość i poczucie bezpieczeństwa.

Desna, nazywana pieszczotliwie Desenką lub Desnusią, to rezolutna koteczka, która rano zawsze powie ci “dzień dobry”, a wieczorem powita radosnym skrzekiem i próbą wspięcia się po płaszczu na twoje ręce, kiedy wrócisz zmęczony po pracy. Bowiem Desna wyznaje zasadę, że najlepszym lekarstwem na stres i emocje po pracy jest przytulas. Uwielbia być na rękach, właściwie najlepiej jest wtedy, gdy człowiek robił wszystko z nią pod pachą. Ulubionym miejscem odpoczynku Desny jest pralka, choć nie pogardzi też spanieniem w łóżku z ludźmi, a raczej na ludziach. Wtedy zaczyna swój głośno koncert mruczków. Koteczka to wspaniały towarzysz życia codziennego – można z nią pogadać, pobawić się, zawsze jest gotowa do wszelkich aktywności domowych. A przy tym wszystkim potrafi zrozumieć, że czasami kot musi się zająć sam sobą.

Desna kocha człowieka każdym milimetrem swojego ciałka i to na nim skupia najwięcej swojej uwagi, choć to nie oznacza, że jest typem jedynaka. Kocha swoje siostrzyczki, bo w końcu czasem trzeba z kimś popsocić i porozmawiać o kocich sprawach. A do tego siostry są idealne!

💜Więcej zdjęć Desny