Elegant

Umaszczenie: czarne z białym
Urodzony: 1.05.2010
Odrobaczenie: tak
Szczepienia: tak
Sterylizacja: tak
Test Fiv: dodatni
Test Felv: ujemny
Czip: tak
Kuweta: tak
Dom z dziećmi: tak, ale starszymi
Relacja z kotami: przyjazna
Relacja z psami: nie sprawdzono

Elegant jest nieśmiałym pieszczochem. Bardzo lubi drapanie za uszkiem, pod bródką, karku i właściwie każdego innego fragmentu kotka. Sam nie upomina się o głaski, ale kiedy człowiek zaczyna go głaskać, szybko się odpręża i nadstawia części ciała pod rękę. Zaczyna też wtedy głośno mruczeć i może tak bez końca. Jeszcze nie udało nam się nigdy wyczerpać jego apetytu na mizianki.

Kieruje się w życiu zasadą ograniczonego zaufania i woli być ostrożny w kontaktach z ludźmi. Obcych w domu obserwuje z bezpiecznego miejsca i nie zwraca na siebie uwagi. W stosunku do kotów jest natomiast bardzo otwarty i ochoczo zagaduje kolegę, z którym mieszka. Nie zaczepia innych kotów, ewentualnie zmuszony sytuacją broni się. Można spokojnie mu podawać leki, obcinać pazury, czesać. W najgorszym wypadku ucieknie.

Jego ulubione miejsce w domu to poduszka na kanapie. Jest potwornym śpiochem i jego głównym zmartwieniem jest: „na którym boczku będzie mi teraz wygodniej leżeć”. Martwi się też czasem pustką w miseczce na jedzonko. Szczególnie kiedy kolega już dostanie swoją porcję, a on nadal nic nie ma. Upomina się wtedy na głos o swoje. Zawsze skutecznie.

Czasem jednak przychodzi moment na rozprostowanie paput i wtedy Elegant zamienia się w groźnego łowcę pluszowej myszki. Groźny jest zapewne w swoim wyobrażeniu, bo dla obserwujących jest zabawny i lekko ciamajdowaty. Urocze są te jego zabawy, można na nie patrzeć bez końca!

Elegant na co dzień przyjmuje preparat Urinovet, ponieważ ma tendencje do struwitów w moczu. Ciotka w sumie nie wie, co to znaczy, ale zaufana pani Doktor kazała podawać, to podajemy. Dodatkowo, jako kot z obniżoną odpornością, przyjmuje też codziennie Vetomune.

Elegant szuka tylko domu niewychodzącego z zabezpieczonym balkonem/oknami. Jego towarzyszem może być tylko kot FIV dodatni.

 

 

♥ Więcej zdjęć Eleganta