Elegant

Umaszczenie: czarne z białym
Urodzony: 05.2010
Odrobaczenie: tak
Szczepienia: tak
Kastracja: tak
Test Fiv: dodatni
Test Felv: ujemny
Czip: tak
Kuweta: tak
Dom z dziećmi: tak, ale starszymi
Relacja z kotami: przyjazna
Relacja z psami: nie sprawdzono

Może zostać kocim jedynakiem!

Elegant jest uroczym, czasem trochę nieśmiałym pieszczochem! Bardzo lubi drapanie za uszkiem, pod bródką, na karku… a właściwie to uwielbia również drapanie każdego innego fragmentu kotka. Sam nie upomina się o głaski, ale kiedy człowiek zaczyna go miziać, szybko się odpręża i nadstawia po kolei wszystkie części ciała pod rękę. Czasem w ferworze tego nadstawiania przewraca się, albo robi kocie fikołki. Zaczyna też wtedy głośno mruczeć i może tak bez końca. Jeszcze nie udało nam się nigdy wyczerpać jego apetytu na mizianki!

Elegant wciąż jest lekko ostrożny w kontaktach z ludźmi. Nic dziwnego, bo zanim trafił na działkę kociołapkowej cioci, z każdego innego ogrodu był regularnie przeganiany. Obcych w domu obserwuje z bezpiecznego miejsca i nie zwraca na siebie uwagi. W stosunku do kotów jest natomiast bardzo otwarty i ochoczo zagadywał kolegę, z którym mieszkał. W obsłudze „technicznej” też jest bardzo wyjątkowy… bez problemu można mu podawać leki, obcinać pazury, czesać. W najgorszym wypadku ucieknie.

Jego ulubione miejsce w domu to poduszka na kanapie. Jest potwornym śpiochem i jego głównym zmartwieniem jest: „na którym boczku będzie mi teraz wygodniej leżeć”. Wydaje się, że celem życiowym Eleganta jest bycie zawsze wyspanym i wypoczętym. Zabawy piórkami uważa, że są stanowczo poniżej jego godności i odmawia wchodzenie w takie interakcje. Ale kiedy nikt nie patrzy zamienia się w groźnego łowcę pluszowej myszki albo własnego ogona. Urocze są te jego zabawy, można na nie patrzeć bez końca!

Elegant jest tak naprawdę mało absorbującym kotem – nie bawi się z człowiekiem, nie domaga się od niego uwagi ani pieszczot. Jest idealnym kotem dla osób, które nie mają dużo czasu, a chciałyby mieć futrzanego towarzysza, żeby móc go wygłaskać. Na co dzień przyjmuje preparat Urinovet, ponieważ ma tendencje do struwitów w moczu. Dodatkowo, jako kot z obniżoną odpornością (nosiciel FIV), przyjmuje też codziennie preparat wspomagający układ immunologiczny.

Elegant szuka tylko domu niewychodzącego z zabezpieczonym balkonem/oknami.
Jego towarzyszem może być tylko łagodny kot FIV dodatni.

💜Więcej zdjęć Eleganta