Kaktus

Umaszczenie: biało-bure
Urodzony: 1.01.2015
Odrobaczenie: tak
Szczepienia: tak
Sterylizacja: tak
Test Fiv: ujemny
Test Felv: ujemny
Czip: tak
Kuweta: tak
Dom z dziećmi: tak
Relacja z kotami: przyjazna
Relacja z psami: nie sprawdzono

 

Kaktus to młody kocurek, którego historii bezdomności nie znamy. Trafił do nas po tym, jak zaczął się pojawiać na podwórku rodziny współpracującej z nami karmicielki. Kocurek wyglądał na zaniedbanego, chorego i głodnego, do tego codziennie spał w kupce liści pod drzewem. Czy miał kiedyś dom? Tego raczej się już nigdy nie dowiemy.

Pierwsze tygodnie w domu tymczasowym były dla Kaktusa ogromnym szokiem. W końcu człowiek nie chciał przegonić ani zrobić krzywdy, a pogłaskać za uszkiem, no i miseczka z jedzeniem była ciągle pełna. Kaktus musiał na dworze niedojadać, ponieważ kiedy trafił do domu, wręcz rzucał się na każde jedzenie – chwila nieuwagi, a z talerza człowieka znikało dosłownie wszystko. Był przy tym bojaźliwy, niepewny, spał schowany, nieśmiało bawi się tylko wtedy, kiedy nikt nie patrzył. Z czasem jednak zrozumiał, że dom to miejsce, w którym może czuć się bezpiecznie, dobrze, gdzie jest spokój, miłość, a miska z jedzeniem jest ciągle pełna.

Kocurek, kiedy w końcu poczuł się pewnie, ukazał nam wszystkie swoje najpiękniejsze kocie cechy! Bo Kaktus jest kotem niezwykłym, nietuzinkowym, a jego ciągłe zdziwienie światem rozkłada nas na łopatki. Do tego uwielbia spać na plecach w różnych dziwnych miejscach – zdarza mu się tak zasnąć na środku pokoju, jest wtedy totalnie wyluzowany i niesamowicie uroczy. Poza tym dużo mruczy i gada, uwielbia dyskutować! Najbardziej kocha jednak głaskanie po głowie i karku, pozwala dotykać się delikatnie również po brzuszku. Jednak nie lubi zbyt długiego i intensywnego głaskania po plecach – Kaktus prawdopodobnie został uderzony lub kopnięty, gdy mieszkał na dworze.

Kocurek szuka spokojnego domu, gdzie miałby zapewnione zabawy, ponieważ zdecydowanie przyda mu się gimnastyka, żeby zrzucić lekki nadmiar ciałka. Może zamieszkać z innym przyjaznym kotem, ponieważ w grupie innych kotów odnajduje się bardzo dobrze. Śpi z nimi, bawi się, urządza po domu harce!

♥ Więcej zdjęć Kaktusa