Kaktus

Umaszczenie: biało-bure
Urodzony: 01.2015
Odrobaczenie: tak
Szczepienia: tak
Kastracja: tak
Test Fiv: ujemny
Test Felv: ujemny
Czip: tak
Kuweta: tak
Dom z dziećmi: tak
Relacja z kotami: przyjazna, nie nadaje się na jedynaka
Relacja z psami: nie sprawdzono

Kaktus to młody kocur, którego historii bezdomności nie znamy. Trafił do nas po tym, jak zaczął się pojawiać na podwórku rodziny naszej karmicielki. Wyglądał na zaniedbanego, chorego i głodnego, codziennie spał w kupce liści pod drzewem. Czy miał kiedyś dom? Tego raczej się już nigdy nie dowiemy. Na pewno jednak został przez człowieka bardzo skrzywdzony – świadczył o tym śrut w jego ciele i połamana miednica w wyniki prawdopodobnie kopnięcia.

Pierwsze tygodnie w domu tymczasowym były dla Kaktusa ogromnym szokiem. W końcu człowiek nie chciał go przegonić ani zrobić mu krzywdy. Kocur musiał na dworze niedojadać, ponieważ kiedy trafił do domu, rzucał się na jedzenie – chwila nieuwagi, a z talerza człowieka znikało dosłownie wszystko. Był przy tym bojaźliwy, nieśmiało bawił się tylko wtedy, kiedy nikt nie patrzył. Z czasem jednak zrozumiał, że dom to miejsce, w którym może czuć się bezpiecznie, gdzie jest spokój, miłość i jedzenie.

Kaktus, kiedy w końcu poczuł się pewnie, ukazał nam wszystkie swoje najpiękniejsze kocie cechy! Bo jest on kotem niezwykłym, nietuzinkowym, a jego ciągłe zdziwienie światem rozkłada nas na łopatki. Do tego uwielbia spać na plecach w różnych dziwnych miejscach – zdarza mu się tak zasnąć na środku pokoju, jest wtedy totalnie wyluzowany i niesamowicie uroczy. Poza tym dużo mruczy i gada, uwielbia dyskutować! Jest fantastycznym mówcą! Najbardziej kocha głaskanie po głowie lub karku, szczególnie jeśli ta czynność ma miejsce w sypialni w łóżku. Bo Kaktus to koneser wygody i mięciutkiej pościeli. Kocha spać z człowiekiem – to ten typ kota, którego trzeba rano budzić, bo po co wstawać, skoro jest tak przyjemnie.

Kaktus uwielbia zabawę. Jest ona dla niego również formą rehabilitacji po poważnej operacji biodra. Kocurek zjednał sobie nawet grono fanów, którzy wciąż nie mogą wyjść z podziwu, kiedy widzą filmy, na których chodzi w bieżni pełnej wody. Taki nasz mały celebryta!

Kocurek szuka spokojnego domu, gdzie miałby zapewnione zabawy i kocią przyjaźń. Nie nadaje się na kociego jedynaka.

💜Więcej zdjęć Kaktusa