Kret

Umaszczenie: czarno-białe
Urodzony: 04.2017
Odrobaczenie: tak
Szczepienia: tak
Kastracja: tak
Test Fiv: ujemny
Test Felv: ujemny
Czip: tak
Kuweta: tak
Dom z dziećmi: tak
Relacja z kotami: przyjazne
Relacja z psami: nie sprawdzono

Kret na spokojnie może być jedynakiem. To idealny kot do domu z dziećmi, bo uwielbia jak jest dużo ludzi i jest zamieszanie. Im więcej rąk do głaskania, tym lepiej.

Kret to urodzony pacyfista. Nie ma w nim ani cienia agresji, więc dogada się z psem, królikiem czy kanarkiem. Przy poznaniu nowego kota jest zdystansowany, próbuje być dominujący i potrzebuje czasu, by nowego kota zaakceptować. Ale potem
jest najlepszym kumplem. Kret bardzo lubi kocie maluchy, więc takiego mlodziaka z pewnością zaakceptuje i będzie mu „wujkował”.

Kret niczym się nie stresuje. No może tylko wizytami w gabinecie weterynaryjnym, bo chłopak nie jest fanem wizyt lekarskich, a w szczególności gardzi pobraniem krwi. Ale jest jeden lekarz, w którym Kret jest zakochany i da mu zrobić ze sobą wszystko to chyba ta słynna męska solidarność. Kret jest kotem nerkowym, niestety. Znaczy to, że jego nerki mają nieprawidłową budowę (z takimi już się urodził) i trzeba kontrolować ich stan. Kret nie ma zupełnie żadnych objawów swojej choroby, czuje się świetnie, ale musi być pod kontrolą lekarską (wizyty co 3-6 miesięcy), przyjmuje na stałe leki, musi jeść karmę o obniżonej ilości fosforu. W żaden sposób nie jest to uciążliwe i bez problemu można to ogarnąć. A nerki to w ogóle słaby koci punkt i u każdego trzeba dbać by dobrze funkcjonowały, kontrolować ich stan.

Oczywiście przydałoby się zgubić trochę wagi, bo nie ukrywajmy, Kret to łasuch. A nadwaga zdrowiu kotów nie służy. Niestety w domu tymczasowym, w którym są jeszcze inne koty, odchudzanie idzie opornie.

Kret to mega przylepa, uwielbia mizianki, domaga się ich głośno i dobitnie (nie jedna kawa była wylana przez barankowanie, bo kotka trzeba głaskać). Krecio lubi być blisko człowieka, towarzyszy przy wszystkich czynnościach, wszystko go ciekawi, wita wszystkich gości w drzwiach. To wspaniały kompan i na pewno wniesie do każdego domu wiele radości

Kocurek szuka domu niewychodzącego z pełnymi zabezpieczeniami (balkon/okna). Nie nadaje się na jedynaka, ponieważ kocie towarzystwo to nieodłączna część jego kociego życia.

💜Więcej zdjęć Kreta