Luna

Umaszczenie: wilczaste
Urodzony: 01.2014
Odrobaczenie: tak
Szczepienia: tak
Kastracja: tak
Test Fiv: nie dotyczy
Test Felv: nie dotyczy
Czip: tak
Kuweta: tak
Dom z dziećmi: tak
Relacja z kotami: akceptuje (choć nie nawiązuje przyjaźni)
Relacja z psami: uwielbia inne psy

Luna to młoda suczka, której historia już na zawsze będzie dla nas zagadką. Pojawiła się nagle w ośrodku terapeutycznym dla dzieci, w środku lasu, z dala od innych zabudowań. Wychudzona, brudna, z wyciągniętymi sutkami po ciąży. Nie wiemy, czy została podrzucona, czy po prostu zawędrowała w to miejsce za jedzeniem i schronieniem. Od pierwszych dni dała się poznać jako pies łagodny i niesprawiający najmniejszego problemu. Nie bała się ani dorosłych ani dzieci, które nie zawsze wobec niej były delikatne i czułe. Zaczęto więc ją dokarmiać i tak Luna zadomowiła się w ośrodku na dobre. Przypadek tylko sprawił, że w ośrodku była również nasza wolontariuszka, która miała obawy, że jak tylko turnus dobiegnie końca, to suczka będzie musiała opuścić to miejsce. Szybka decyzja i tak Luna trafiła pod opiekę DT Kocia Łapka – grupy, która zajmuje się wyłącznie kotami.

Luna jest zdrową, zaszczepioną i wysterylizowaną suczką. Nie jest szczeniakiem, ale potrafi szaleć i bawić się jak malutki psiak. Przyjazna do ludzi i do większości psów. Nie atakuje innych pobratymców, ale nie jest też typem, który pozwala sobie dmuchać w kaszę. Koty niestety… gania.

Luna potrafi chodzić na smyczy, zachowuje czystość w domu i znakomicie znosi jazdę samochodem.

Luna to łakomczuch. W szczególności uwielbia psie przysmaki, ale nie gardzi suchą karmą, którą jest karmiona na co dzień.

Luna jest psem zdecydowanie domowym. Nie będzie potrafiła odnaleźć się w kojcu, czy bez obecności człowieka. Luna niestety źle znosi samotność i izolację. Płacze i donośnie komunikuje światu swój smutek. Najlepszym domem byłby dla niej taki, w którym człowiek przebywał na stałe.

💜Więcej zdjęć Luny