Pilatus

Mam dom od: 26.06.2017

Pilatus to kocurek, który pod naszą opiekę trafił jako trzymiesięczny maluch, oczywiście razem z całym rodzeństwem. Maluchy były koszmarnie zakatarzone, a on wydawał się z całego miotu najsłabszy. Długo się leczył i teraz jest najsilniejszy z całej czwórki!

Spośród reszty rodzeństwa wyróżnia go też niezwykła uroda. Ma bardzo smukłą budowę ciała, rzadko spotykaną u kotów „dachowych”. Jako jedyny ma też białe skarpetki na łapkach i krawacik, a jego futerko jest cętkowane i w świetle mieni się odcieniem srebrnego koloru.

Pilatus jest kotem bardzo energicznym. Uwielbia szaleństwa i długo potrafi biegać za ukochanymi zabawkami. Oczywiście myszki i piłeczki są rewelacyjne, ale nic nie dorówna wędkom z naturalnymi piórami, na które kocurek poluje jakby były prawdziwą ofiarą! Uwielbia też polować na czerwoną kropkę z laserka – wtedy z całym rodzeństwem biegają tak, że nie wyrabiają się na zakrętach. Jest typem prawdziwego faceta! Jego zabawy są męskie i mocne, dlatego jako towarzysza musi mieć kota o podobnym typie zabawy.

Pilatus jest dostojnym kocurkiem, dla którego człowiek jest bardzo ważny, więc miziać i drapać po grzbiecie może do woli! Kocurek nie lubi jednak noszenia na rękach. Uwielbia natomiast strzelać baranki, wystarczy tylko nachylić się do niego, by dostać czółkiem!
Pilatus nie nadaje się do adopcji na jedynego kota w domu. Musi mieć towarzystwo, uwielbia inne koty, razem z nimi śpi i się bawi. Szukamy mu domu niewychodzącego, warunkiem adopcji będzie wykonanie zabezpieczenia balkonu/okien.

Więcej zdjęć Pilatusa