Pixel

Umaszczenie: czarno-białe
Urodzony: 12.2010
Odrobaczenie: tak
Szczepienia: tak
Kastracja: tak
Test Fiv: dodatni
Test Felv: ujemny
Czip: tak
Kuweta: tak
Dom z dziećmi:
Relacja z kotami: może zostać jedynakiem
Relacja z psami: nie sprawdzono

Pixel to kocurek, który trafił do nas prosto z działek, pojawił się pewnego dnia po prostu znikąd. Czy miał kiedyś dom? Podejrzewamy, że tak. Kot wolno żyjący nie szuka intensywnego kontaktu z człowiekiem, nie barankuje i nie mruczy na sam jego widok. A Pixel taki właśnie jest! Uwielbia człowieka! Kocurek miał mieć dom, jednak trafił na kwarantannę i okazało się, że testy w kierunku fiv wyszły dodatnie. Wysłaliśmy krew na szczegółowe badania metodą PCR.  Niestety wynik potwierdził nosicielstwo, a tym samy pozbawił kocurka domu, ze względu na ryzyko zarażenia kotów, które w nim mieszkają.

Jaki jest Pixel? Kocurek to mieszanka opanowanego kota salonowego z największą kocią pierdołą. To kot o wielu “twarzach”, a raczej pyszczkach. Jego głównym zajęciem jest ocieranie się o wszystko swoją słodką mordką. W wolnych chwilach nie wzgardzi też wtulaniem się w człowieka, głaskaniem za uszkiem i nad tyłeczkiem aż do czasu, gdy uzna, że czas na inne interesujące zajęcia. Wtedy jego wyraz pysia mówi: dość, odejdź, kim ty w ogóle jesteś i dlaczego tykasz moje królewskie futerko! Za pięć minut ponownie wraca z przekręconym na bok pyszczkiem, zadając pytanie: dlaczego zaprzestałaś głaskania bez mojego pozwolenia? Pixel uwielbia wylegiwać się na stosie poduszek czy czystym praniu, innym razem biega w tempie rakiety, potykając się o wszystko. Jest naprawdę uroczym, przekochanym, o nietuzinkowym charakterze kotem.

Koty z fiv niczym się nie różnią od innych kotów – też potrzebują miłości i bezpiecznego schronienia, nie potrzebują zaś intensywnego leczenia, ani żadnych dodatkowych zabiegów. Fiv nie mogą się zarazić ani ludzie, ani inne gatunki zwierząt.

Pixel może zamieszkać w domu bez innych kotów. Kocurek wtedy mógłby mieć człowieka na wyłączność.

💜Więcej zdjęć Pixela