Tamu

Umaszczenie: biało-czarne
Urodzony: 03.2018
Odrobaczenie: tak
Szczepienia: tak
Kastracja: tak
Test Fiv: ujemny
Test Felv: ujemny
Czip: tak
Kuweta: tak
Dom z dziećmi: tak, ale starszymi
Relacja z kotami: przyjazna
Relacja z psami: nie sprawdzono

Rodzina Wulkanów zanim do nas trafiła, mieszkała w jednej z pruszkowskich piwnic. Etna, bo to ona jest dzielną mamą, okociła się w miejscu, które uznała za najlepsze i najbezpieczniejsze dla swoich dzieci. Mimo, że był to początek marca i pogoda nie rozpieszczała, udało jej się uchronić kociaki przed chłodem i chorobami. Kociaki trafiając do nas były zdrowe i odkarmione przez swoją super mamę. Po profilaktycznej kwarantannie w lecznicy, cała siódemka zamieszkała w domach tymczasowych.

Tamu pojechał do fundacyjnej cioci wraz ze swoimi braćmi. Chłopcy zamieszkali w domu z kocią gromadką rezydentów, która przejęła pieczę nad wychowaniem podlotków. Dzięki naszej wczesnej interwencji, rodzeństwo jest super zsocjalizowane, nauczone domowych dźwięków, życia z człowiekiem i kocimi kumplami.

Teraz Tamu jest już dorosłym kocurem w kwiecie wieku i to on wychowuje podlotki, które przygarnia jego tymczasowa ciocia. Dogaduje się świetnie z kotami w każdym wieku, bo jako dorosły dżentelmen ceni sobie odrobinę spokoju, ale jako wciąż młody chłopak potrafi dotrzymać kroku szaleństwom z młodzieżą. Beztroska zabawa z przyjaciółmi nadaje sens jego życiu no i oczywiście pozwola utrzymać doskonałą formę. Uwielbia wędki! Poluje na piórka, kolorowe rzemyki i węże. Na wszystko co się rusza! A raczej na wszystko czym rusza człowiek by zaspokoić w nim instynkty kota pierwotnego.

Jednak najbardziej ze wszystkiego Tamu kocha mizianki. Uwielbia drapanie po grzbiecie i głaskanie po brzuszku. Zawsze sam się przytula i zaczepia łapką, żeby go głaskać, a gdy ma na to ogromną ochotę, jest małym uparciuszkiem i nie da się go odesłać z kwitkiem. Za wszelkie czułości odwdzięcza się bardzo głośnym mruczeniem.

Jak się dobrze przyjrzysz niezwykłemu umaszczeniu kocurka to dostrzeżesz, że Tamu to prawdziwy koci superbohater! Czarny rysunek na jego miękkim, białym futerku tworzy charakterystyczną maskę na pyszczku (nie powstydziłby się takiej sam Batman) a na grzbiecie czarne body.

Jednak najbardziej ze wszystkiego Tamu kocha mizianki. Uwielbia drapanie po grzbiecie i głaskanie po brzuszku. Zawsze sam się przytula i zaczepia, żeby go głaskać, a gdy ma na to ogromną ochotę, jest małym uparciuszkiem i nie da się go odesłać z kwitkiem. Za wszelkie czułości odwdzięcza się bardzo głośnym mruczeniem.

Przyszywana ciocia naszego Tamu wyśledziła ostatnio, że tylko jedna literka różni jego imię od imienia jednego z najsłynniejszych kotów świata, od którego wywodzi się popularny maneki-neko machający łapką.
Najbardziej znana z legend głosi, że dawno, dawno temu, pewien mnich podupadającej tokijskiej świątyni, przygarnął bezdomnego kota i nazwał go Tama czyli Kulka. Opiekował się kotem jak długo mógł, jednak gdy w końcu zabrakło pożywienia, kot musiał zadbać o siebie. Ruszył więc w drogę w poszukiwaniu posiłku. Traf chciał, że na swej drodze napotkał seniora rodu Ii Naosuke wraz ze świtą. Ludzie szukali schronienia przed nadciągającą burzą. Kot, który akurat beztrosko oddawał się toalecie w pobliżu świątyni, przyciągnął uwagę podróżnych, bo myjąc łapką głowę wyglądał jakby przywoływał ich do siebie (japoński gest wygląda odwrotnie niż nasz). Kiedy ruszyli w jego stronę, w drzewo pod, którym stali, uderzył piorun. Tama zaprowadził wszystkich do świątyni a Ii Naosuke z wdzięczności przywrócił jej dawną świetność. Mnichom i kotu już nigdy niczego nie brakowało. Świątynia Gōtoku-ji istnieje po dziś dzień i znajdują się tam setki figurek maneki-neko, które według Japończyków przynoszą szczęście, zdrowie i dostatek.
Jesteśmy pewni, że nasz Tamu też przyniesie wielkie szczęście swemu przyszłemu domowi. Może to dziś kogoś przywoła?

Dla Tamu szukamy domu, do którego będzie się mógł przeprowadzić z Wezuwiuszem lub kimś z przyjaciół albo takiego, w którym mieszka już przynajmniej jeden koci rezydent.

Tamu szuka domu niewychodzącego z pełnymi zabezpieczeniami (balkon/okna – nawet jeśli są rzadko otwierane).

💜Więcej zdjęć Tamu