Wilga

Umaszczenie: bure pręgowane
Urodzony: 07.2016
Odrobaczenie: tak
Szczepienia: tak
Kastracja: tak
Test Fiv: ujemny
Test Felv: ujemny
Czip: tak
Kuweta: tak
Dom z dziećmi: tak, ale starszymi
Relacja z kotami: przyjazna, ale może być kocim jedynakiem
Relacja z psami: nie sprawdzono

Może zostać kocim jedynakiem!

Wilga to koteczka, która urodziła się w jednym z wiejskich gospodarstw, gdzie koty nie są sterylizowane i nikt się nimi nie interesuje. Pod naszą opiekę trafiła jako trzymiesięczny maluch wraz z dwoma braćmi i siostrą. Maluchy były koszmarnie zakatarzone i zarobaczone, ciągle miały problemy z brzuszkiem i gilem w nosku. Jednak dzięki odpowiedniej opiece oraz właściwej diecie maluchy bardzo szybko wróciły do zdrowia, dlatego tamten czas to już jedynie złe wspomnienie.

Wilga ma niezwykle aksamitne bure futerko, a także niesamowite spojrzenie o zielono-żółtej barwie. Lubi inne koty, ale najważniejsza w jej życiu jest… wędka. Ma swoją ulubioną i znacząco patrzy na szafkę, gdzie jest chowana, żeby wujek już zaczął machać.

Wilga w relacji z człowiekiem wciąż jest trochę nieśmiała, ale tylko trochę. Głaskana potrafi się rozluźnić i pięknie mruczeć, nadstawia też brzuszek do miziania. Jest ciekawa ludzi, chętnie obserwuje i śledzi domowników i zaczyna cichutka gadać. Lubi leżeć bliziutko, choć jeszcze nie na kolanach. A branie na ręce jest dla niej coraz bardziej komfortowe. Na razie może to tylko robić wujek 🙂

Wilga jest alergikiem. Prawdopodobnie jest to alergia pokarmowa, ale może nie tylko. Wielu z nas wie jak to jest być alergikiem. To najpowszechniejsza choroba cywilizacyjna. W przypadku alergii pokarmowych mamy jednak broń – dietę. Kto zmagał się z alergią czy nietolerancją pokarmową wie jakie cuda może zdziałać to co jemy lub odwrotnie – jak bardzo zaszkodzić.  Z tego powodu Wilga rozpoczęła dietę eliminacyjną pod okiem zoodietytyka. Oczywiście czuwamy nad nią na każdym poziomie, starając się budować jej układ odpornościowy, zapewniając realizację potrzeb w zabawie, dbając o dobre samopoczucie.

Wilga najbardziej potrzebuje człowieka, może też zamieszkać ze spokojnym rezydentem.

Wilga może przeprowadzić się do domu stałego, a przy kontynuacji diety, w opiece medycznej otoczymy opiekunów wsparciem i pomocą!

💜Więcej zdjęć Wilgi