Wilga

Umaszczenie: bure pręgowane
Urodzony: 07.2016
Odrobaczenie: tak
Szczepienia: tak
Kastracja: tak
Test Fiv: ujemny
Test Felv: ujemny
Czip: tak
Kuweta: tak
Dom z dziećmi: tak, ale starszymi
Relacja z kotami: przyjazna
Relacja z psami: nie sprawdzono

Wilga to koteczka, która urodziła się w jednym z wiejskich gospodarstw, gdzie koty nie są sterylizowane i nikt się nimi nie interesuje. Pod naszą opiekę trafiła jako trzymiesięczny maluch wraz z dwoma braćmi i siostrą. Maluchy były koszmarnie zakatarzone i zarobaczone, ciągle miały problemy z brzuszkiem i gilem w nosku. Jednak dzięki odpowiedniej opiece oraz właściwej diecie maluchy bardzo szybko wróciły do zdrowia, dlatego tamten czas to już jedynie złe wspomnienie.

Wilga ma niezwykle aksamitne bure futerko, a także niesamowite spojrzenie o zielono-żółtej barwie. Uwielbia inne koty i w zasadzie są one cały sensem jej życia. To z nimi spędza czas, czy to na zabawie czy wspólnym spaniu.

Wilga w relacji z człowiekiem wciąż jest trochę nieśmiała. Nie jest przytulaskiem, ale głaskana potrafi się rozluźnić i pięknie mruczeć. Jest ciekawa ludzi, chętnie obserwuje i śledzi domowników. Jej nowy dom tymczasowy, w którym ostatnio zamieszkała usilnie pracuje, aby zmieniła się w miziaka.

Posłuchajcie samej Wilgi:
Cześć! Jestem Wilga i jestem alergikiem. Cierpię na alergię pokarmową. Gdy zjem coś nieodpowiedniego zaczyna mnie bardzo swędzieć futerko. Więc je drapię i drapię i drapię… Aż znika a zamiast niego pojawiają się rany. A zamiast swędzenia pojawia się ból.

Wielu z nas wie jak to jest być alergikiem. To najpowszechniejsza choroba cywilizacyjna. W przypadku alergii pokarmowych mamy jednak broń – dietę. Kto zmagał się z alergią czy nietolerancją pokarmową wie jakie cuda może zdziałać to co jemy lub odwrotnie – jak bardzo zaszkodzić. Z takim samym problemem zmaga się Wilga. Z tego powodu rozpoczęła dietę eliminacyjną pod okiem zoodietytyka.

Wilga może przeprowadzić się do domu stałego, a przy kontynuacji diety otoczymy opiekunów opieką i pomocą!

💜Więcej zdjęć Wilgi