Żurek

Umaszczenie: białe z ciemnymi dodatkami
Urodzony: 01.2019
Odrobaczenie: tak
Szczepienia: tak
Kastracja: tak
Test Fiv: ujemny
Test Felv: dodatni
Czip: tak
Kuweta: tak
Dom z dziećmi: tak, ale starszymi
Relacja z kotami: przyjazna, musi mieć kocie towarzystwo
Relacja z psami: nie sprawdzono

Żurek to kot, który po wstępnej nieufności wobec człowieka zmienił swój charakter o 180 stopni i jest teraz totalnym miziakiem. Jest bardzo ciekawski, uwielbia wszędzie wciskać swój nosek, by sprawdzić, co kryje się w każdym pudełku i zakamarku. Odważnie patroluje mieszkanie i balkon w poszukiwaniu towarzyszy do zabawy! W jednym momencie może być to piłeczka, w innym stojąca na parapecie roślinka, a w jeszcze innym koci kolega który właśnie przechadzał się obok.

Żurek jest typowym młodym kociakiem z niespożytą dawką energii do zabawy. Godzinami może ganiać za myszkami i piłeczkami, ale jego ulubiona zabawą jest polowanie na piórkowego potwora. Wtedy pokazuje jaki to groźny z niego kot i urządza prawdziwe polowania na tą tajemniczą bestię. Żurek potrafi też głośno dopominać się uwagi, na przykład ogłaszając wszem i wobec swoim ćwierkaniem, że nadeszła pora karmienia! Jak szalony rozdaje też buziaki i myje cioci całą buzię, szczególnie gdy ciocia trzyma go na rękach i poświęca mu całą swoją uwagę.

Żurek to kot, który kocha ludzi. Może zostać kocim jedynakiem, albo towarzyszem innego równie energicznego młodego kota. Niestety Żurek jest też nosicielem kociego FelV, dlatego może mieszkać tylko z innym nosicielem kociej białaczki lub z psem (wirus jest specyficzny gatunkowo, inne zwierzaki się nim nie zarażą). Polecamy więc adopcję takiego dwupaku.

Szuka domu niewychodzącego z pełnymi zabezpieczeniami (balkon/okna).

💜Więcej zdjęć Żurka