Żurek

Umaszczenie: białe z ciemnymi dodatkami
Urodzony: 1.01.2019
Odrobaczenie: tak
Szczepienia: tak
Sterylizacja: tak
Test Fiv: ujemny
Test Felv: dodatni
Czip: tak
Kuweta: tak
Dom z dziećmi: tak, ale starszymi
Relacja z kotami: przyjazna, musi mieć kocie towarzystwo
Relacja z psami: nie sprawdzono

Żurek to kot, który potrzebuje trochę czasu żeby poczuć się swobodnie w obecności obcego dla niego człowieka. Jednak gdy już zaufa, to całym swoim kocim sercem pokazuje jakim jest wspaniałym kotem i towarzyszem zabaw.

Jest bardzo ciekawski, uwielbia wszędzie wciskać swój nosek, by sprawdzić, co kryje się w każdym pudełku i zakamarku. Odważnie patroluje mieszkanie i balkon w poszukiwaniu towarzyszy do zabawy! W jednym momencie może być to piłeczka, w innym stojąca na parapecie roślinka, a w jeszcze innym koci kolega, który właśnie przechadzał się obok.
Żurek jest typowym młodym kociakiem z niespożytą dawką energii do zabawy. Godzinami może ganiać za myszkami i piłeczkami, ale jego ulubioną zabawą jest polowanie na piórkowego potwora. Wtedy pokazuje jaki to groźny z niego kot i urządza prawdziwe łowy tajemniczej bestii.

Żurek potrafi też głośno dopominać się uwagi, na przykład ogłaszając wszem i wobec swoim ćwierkaniem, że nadeszła pora karmienia! Jak szalony rozdaje też buziaki i myje cioci całą buzię, szczególnie gdy ciocia trzyma go na rękach i poświęca mu całą swoją uwagę.

Żurek to kot, który kocha i ludzi i inne koty. Cudownie by było, gdyby mógł zamieszkać w domu, gdzie jest też inny młody, energiczny kociak. Niestety Żurek jest też nosicielem kociego FelV, dlatego może mieszkać tylko z innym nosicielem kociej białaczki. Polecamy więc adopcję takiego dwupaku.

 Więcej zdjęć Żurka