Wspieramy zwierzęta z Ukrainy

Kiedy dowiedzieliśmy się, że Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt VIVA, której grupą lokalną jesteśmy, utworzyła punkt wsparcia na Dworcu Zachodnim w Warszawie dla ukraińskich zwierząt i ich opiekunów, postanowiliśmy nie czekać – włączyliśmy się w tę inicjatywę.

Punkt na Dw. Zachodnim ma na celu wsparcie Ukraińców przybywających ze swoimi zwierzakami do Polski. Wolontariusze codziennie od godz. 10.00 do 21.00 dyżurują na dworcu i ZA DARMO przekazują Uchodźcom, którzy trafili na dworzec ze zwierzakiem, najbardziej potrzebne rzeczy, takie jak:

– kontenery dla zwierząt,
– podkłady higieniczne,
– szelki i smycze,
– kagańce,
– miseczki,
– karma sucha i mokra dla psów i kotów,
– kuwety,
– żwirek do kuwet
– preparaty na pchły i kleszcze.

My postanowiliśmy wspierać ten punkt dwutorowo: poprzez wsparcie w dyżurach i bycie na dworcu w określone dni i godziny na dyżurach, ale też poprzez dostarczanie rzeczy potrzebnych dla zwierząt.

Punkt na dworcu jest również chwilą, by porozmawiać z Uchodźcami, wesprzeć ich na duchu, powiedzieć dobre słowo, wskazać lecznicę, które są w stanie pomóc, gdy zwierzak jest chory. Często są to rozmowy bardzo poruszające. Cieszymy się więc z każdego odwzajemnionego uśmiechu, pokazanego zdjęcia zwierzaka, opowiedzianej historii. Cieszymy się, że w taki sposób możemy sprawić, że los tych ludzi jest odrobinę bardziej znośny, choć wiemy, że to kropla w morzu ich potrzeb…

Część tych rzecz do punktu trafia dzięki dobremu sercu Darczyńców. Jednak zapotrzebowanie na nie niestety nie maleje i wciąż coś się kończy, czegoś brakuje…

Postanowiliśmy utworzyć tę zbiórkę, by móc co chwilę wspierać ten punkt rzeczami, które są najpilniejsze. Zamówiliśmy już:

– 28 kontenerków,
– 30 miseczek,
– przekazaliśmy 40 puszek i saszetek karmy mokrej dla kotów.

I bardzo nie chcielibyśmy na tym poprzestać…

Niebawem chcemy zakupić kolejne rzeczy, ale potrzebujemy na to funduszy, dlatego bardzo prosimy o wsparcie. Nawet najdrobniejsze kwoty mają sens!