Zwierzę to nie rzecz, nie dawaj go w prezencie! 🎄🎁

O zbliżających się wielkimi krokami świętach Bożego Narodzenia 🌠 przypominają nam witryny w sklepach, piękne iluminacje i aura za oknem 🌨. Zewsząd otoczeni przedświątecznym nastrojem, kojarzymy ten czas z ciepłem, miłością i nadzieją ❤. W gorączce zakupów i porządków często jednak zapominamy o dramacie tych, których los zależny jest od ludzkich decyzji… 🐈🐶🐁🐰

Dom Tymczasowy Kocia Łapka rozpoczyna właśnie akcję „Zwierzę to nie rzecz, nie dawaj go w prezencie!”, która ma na celu uświadomienie ludziom problemu bezdomności zwierząt w okresie święta Bożego Narodzenia 🎅. Każdego roku bardzo duża liczba zwierząt staje się świątecznym prezentem 🎁. Niestety, często nietrafionym 💔. Większość z tych zwierząt w ciągu kilku dni lub tygodni od Wigilii straci schronienie. Trafi na ulicę, gdzie w zimowych warunkach nie przeżyje nawet nocy 🕯. A te, które będą miały więcej “szczęścia”, zamieszkają w przepełnionych schroniskach 😢.

„Okres Bożego Narodzenia jest dla nas dramatem, ponieważ jest to czas, kiedy zgłaszają się do nas osoby, którym los zwierząt jest tak naprawdę obojętny. Widzą w nich tylko świąteczny prezent, a nie żywą i czującą istotę. Natomiast po świętach co chwilę odbieramy telefony z prośbą o pomoc dla kota, którego ktoś raptem wypatrzył na swojej drodze. Zazwyczaj koty te są ofiarami bezmyślności ludzkiej” – mówią założycielki Domu Tymczasowego Kocia Łapka. „Skąd wiemy, że są to nieudane prezenty świąteczne? Zupełnie oswojone, przemarznięte i przerażone nagle pojawiają się w miejscach, gdzie bytują dzikie koty wolno żyjące lub gdzie mogą zdobyć pożywienie i schronić się przed zimnem. Takie koty zupełnie nie odnajdują się w nowej sytuacji, przez co często trafiają do nas bardzo chore. Niestety czasem pomoc przychodzi zbyt późno”.

Kampania „Zwierzę to nie rzecz, nie dawaj go w prezencie!” ma na celu podkreślenie, że jedynie świadoma i przemyślana adopcja zwierzaka jest dla niego szansą na odpowiedzialny dom na całe życie 🏠💗.


Grafika: Konrad Rysuje

tagi: Akcje Kociej Łapki, konrad rysuje, prezent dla bliskich