Kocham. Dbam. Sterylizuję.

Co roku na świat przychodzi ogromna liczba kotów niekochanych i niechcianych. Co roku ogromna liczba kotów umiera, nie dożywszy pierwszych tygodni życia. Umierają w samotności, w piwnicach, krzakach, śmietniskach. Umierają z rąk “opiekunów”, którzy wolą miot utopić, żywcem zakopać, wywieść do lasu lub w reklamówce podrzucić na śmietnik niż wysterylizować kotkę. Umierają, bo my ludzie udomowiliśmy koty, ale nie wzięliśmy na siebie odpowiedzialności za ich los. Udajemy, że nie widzimy, nie wiemy o problemie, w końcu nie dotyczy on nas bezpośrednio… Przez ignorancję i brak szacunku do życia zwierząt godzimy się na to, by co roku umierały kolejne mioty, a te, którym się udało przeżyć zabijane są powoli przez poważne choroby wirusowe i zakaźne, ropomacicze, nowotwory, ginął z rąk ludzi, pod rozpędzonymi autami. 

Dlatego my wyznajemy zasadę: KOCHAJ. DBAJ. STERYLIZUJ.

Każdego z nas obowiązkiem jest dbanie o zwierzęta nie tylko swoje, które mamy pod opieką, ale również te bezdomne i wolno żyjące. Każdy z nas powinien przyczyniać się do tego, by co roku liczba umierających kotów na ulicach malała. Byli liczba niechcianych i niekochanych kotów malała. To nas, ludzi, obowiązek!

Dlatego w naszej działalności dbamy o to, by wszystkie koty bezdomne, które do nas trafiają, a także koty wolno żyjące, które dokarmiamy, były sterylizowane i kastrowane, a jeśli jest to niemożliwe ze względów zdrowotnych czy wieku zwierzaka przed adopcją, nakładamy na opiekunek obowiązek przeprowadzenia takiego zabiegu w określonym czasie. Nie godzimy się na rozmnażanie zwierząt! 

Co miesiąc poddajemy koty zabiegom sterylizacji i kastracji. Co miesiąc łączy się to z dodatkowymi wydatkami. Oprócz kotów bezdomnych poddajemy zabiegom koty również wolno żyjące. W ciągu ostatnich kilku dni zabiegi miało 8 naszych podopiecznych. Za chwilę takie zabiegi będą miały kolejne koty. Prosimy Was o wsparcie w tej nierównej walce z bezdomnością i niepotrzebną śmiercią. Koszty sterylizacji wahają się w granicach 200 zł, kastracji – ok. 100 zł.

tagi: Akcje Kociej Łapki, konrad rysuje, Opieka nad kotami bezdomnymi i wolno żyjącymi, Zapobieganie bezdomności zwierząt