Wasabi

Umaszczenie: białe z ciemnymi dodatkami
Urodzony: 08.2020
Odrobaczenie: tak
Szczepienia: tak
Kastracja: tak
Test Fiv: ujemny
Test Felv: dodatni
Czip: tak
Kuweta: tak
Dom z dziećmi: tak
Relacja z kotami: przyjazna, nie nadaje się na kociego jedynaka
Relacja z psami: przyjazna

Wasabi (zwany Wasikiem) jest kotem niezwykle ciekawskim.  Po przyjeździe do domu tymczasowego bardzo szybko się zaaklimatyzował i natychmiast chciał zwiedzać wszystkie kąty.

Wasika wszędzie jest  pełno, musi zwiedzić każdy zakamarek mieszkania. Przyłapałam go w mikrofali, na szafkach w kuchni, więc na chłopaka trzeba uważać. Nie ukrywajmy, że jego miłością jest też jedzenie, to straszny łakomczuch. Jest bardzo szczupły, jak na podrostka przystało mimo, że pochłania ogromne ilości jedzenia. Zdecydowanie nie jest wybredny.

Lubi być głaskany i chętnie nadstawia nawet brzuszek do miziania, chociaż branie na ręce nie jest dla niego i na razie wywija się kiedy próbuję to zrobić. Nie od razu, ale dość szybko, zrozumiał, że czesanie szczotką jest fajne, zwłaszcza głowy i policzków.  Zabiegi pielęgnacyjne przyjmuje zatem z radością i mruczy przy nich jak traktorek.

Wasabi uwielbia polować na piórka, czyli ludzka ręką machająca wędką jest niezbędna. Kocurek preferuje spanie w kartonie lub na najwyższej szafce. Trzeba też zdradzić pewien sekret, Wasabi czynnie uczestniczy w pracach domowych. Ma taki przydział, żeby ściągać pranie z suszarki. Wszystko co zwisa musi być ściągnięte. Trzeba dopracować to, żeby odbywało się to po wysuszeniu, no ale nie można mieć wszystkiego.

Wasabi dużo czasu spędza na balkonie, obserwując bacznie okolicę. Kiedy potrzebuje towarzystwa bardzo głośno miauczy wzywając kolegów do zabawy. Podobnie  zachowuje się przy pustych miskach, bo o jedzenie należy się dopominać i krzyczeć, żeby kuchnia się nie ociągała i czym prędzej otwierała puszeczki z pysznym jedzonkiem.

Super dogaduje się z kotami i z psem. Na pewno nie nadaje się na jedynaka. Ponieważ Wasabi jest FeLV dodatni szuka domu, w którym mieszka nosiciel tego wirusa, a najlepiej przeprowadzi się na włości z siostrą Liczi.

Wasabi szuka domu niewychodzącego, z bezpiecznym balkonem i zabezpieczonymi oknami.

💜Więcej zdjęć Wasabi