Grenada

Umaszczenie: dymne
Urodzony: 05.2018
Odrobaczenie: tak
Szczepienia: tak
Kastracja: tak
Test Fiv: ujemny
Test Felv: ujemny
Czip: tak
Kuweta: tak
Dom z dziećmi: tak, ale starszymi
Relacja z kotami: przyjazna, nie nadaje się na jedynaka
Relacja z psami: nie sprawdzono

Ponieważ zainteresowanie Grenadą jest ogromne, to jednak większość kontaktujących się osób nie czyta ani ogłoszenia, ani warunków adopcyjnych.
Prosimy o przeczytanie. Warunki podają zasady działania fundacji – jeśli się nie zgadzasz poszukaj innego kota, innej fundacji.

Grenada to przepiękna kocia dama. Trafiła do nas razem ze swoimi dziećmi, Madrytem i Barceloną, które już znalazły dom. Cała trójka, tak jak hiszpańskie miasta, których imionami zostały nazwane, jest niezwykle piękna i absolutnie niepowtarzalna. Tak jak i te wspaniałe zabytki kultury, można kochać je za sam wygląd, ale nie trzeba! Grenada jest też bardzo przyjacielsko nastawiona do opiekunów. Kiedy spojrzy swymi niesymetrycznymi oczkami, człowiek się po prostu rozpływa. Sami spójrzcie, jedno oko jest mniejsze od drugiego. Taka asymetria właściwa jest raczej ludziom, a więc być może Grenada w wigilię naprawdę przemówi ludzkim głosem! Oczywiście, jeśli do tego czasu znajdzie dom. Poza tym ta cudna kicia jest spokojna, łagodna i delikatna, a także bardzo cichutka.

Ludzki świat jest dla niej wciąż trochę nowy i pełen dziwnych dźwięków. Na szczęście koteczka każdego dnia odnajduje się w nim coraz lepiej i coraz radośniej korzysta z uroków lepszego życia.

W relacjach z kotami jest niezwykle przyjazna i zupełnie niedominująca. Są one dla niej naturalną częścią domu. Nie narzuca się swoim towarzystwem i nie traktuje innych ogonków jako konkurencji do miski. Będzie więc wymarzoną towarzyszką dla Twojego rezydenta. I tak, Grenada musi mieć kocie towarzystwo. Nie nadaje się na jedynaka.

Grenada uwielbia czesanie szczotka i pielęgnację futerka. Mruczy wtedy najgłośniej i nadstawia grzbiet do fryzjerskich zabiegów. Opiera się o ciocine nogi i czeka na pieszczoty. Na kolanka się nie pcha, ale na pewno przyjdzie niebawem na to czas.

Bardzo lubi zabawę piórkami czy piłeczkami. Nocą (!) często zaczyna się bawić sama, co pewnie jest jeszcze pozostałością po życiu na wiejskim podwórku.

Szukamy dla niej łagodnych i cierpliwych opiekunów, którzy wynagrodzą jej czas bezdomności. Powoli wprowadzą ją w życie w nowym domu i delikatnie będą zachęcać do zabawy.

Wierzymy, że Grenada będzie przepięknym lwem kanapowym, uwielbiającym czułości. Koteczka nie miała beztroskiego dzieciństwa, dopiero teraz powoli odkrywa uroki wspólnych zabaw i uczy się, że jedzonko to nie kwestia szczęścia, a dobro podstawowe. Najlepiej będzie od razu je kontrolować, by nie napytała sobie biedy, próbując nadrobić zaległości. Grenada je dobrej jakości, wysokomięsne puszki.

Grenada szuka domu niewychodzącego z pełnymi zabezpieczeniami (balkon/okna), koniecznie z kocim towarzystwem. W domu tymczasowym mieszka z Etną i to właśnie z nią może zamieszkać w nowym domu.

💜Więcej zdjęć Grenady